Zmieniająca się sylwetka = zmieniająca się garderoba! Stylistka – Klaudia Gazda

Jak dobierać ubrania do zmieniającej się sylwetki?

Wielokrotnie spotykałam się z kobietami, które po zgubieniu dodatkowych kilogramów miały problem z odnalezieniem się w nowej sylwetce. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko kupić mniejszego rozmiaru w sklepie, ale należy spojrzeć na siebie z zupełnie nowej perspektywy.

  1. Poznaj swój typ sylwetki.

Niezależnie od rozmiaru sylwetka ma pewną budowę i można ją zaklasyfikować. To z pewnością ułatwi budowanie garderoby, ponieważ każda z tych sylwetek ma konkretnie wskazówki jak powinna się ubierać, a czego unikać. Przy sprawdzaniu typu sylwetki możesz posłużyć się centymetrem, aby porównać szerokości ramion, bioder i talii. Czy biodra albo ramiona są szersze? Czy talia jest wyraźnie węższa? Odpowiedzi na te pytania nakierują Cię na Twój typ.

  1. Pokaż się z najlepszej strony

Przy szczuplejszej sylwetce zyskujemy większą pewność siebie i zaczynamy zauważać u siebie więcej atutów, więc najwyższy czas je pokazać. Pomyśl, jakie są mocne strony Twojej sylwetki? Co chciałabyś wyeksponować? Może masz piękny dekolt, biust, a może zgrabne nogi lub zarysowaną talię? Skup się na tym co w sobie lubisz i co teraz możesz śmiało podkreślać. Zaznaczanie naszego piękna odciąga uwagę od drobnych niedoskonałości, i nie musimy się wtedy nimi przejmować.

  1. Sprawdź dokładnie swój rozmiar

Niestety w każdym sklepie może się trochę różnić. Ważne jest jednak to, aby nie kupować zbyt obszernych ubrań, ani za ciasnych. Trzeba więc często na nowo odszukać swój rozmiar. Zdradzę Ci sposób mój sposób: po prostu weź wybraną rzecz do przymierzalni od razu w 3 rozmiarach – tym który wydaje Ci się odpowiedni, drugą o rozmiar większa, a trzecią o rozmiar mniejszą – i na podstawie tego zobacz, który numer będzie dla Ciebie najlepszy w tym sklepie.

  1. Zrób przegląd swojej szafy i pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Twoje ciało pięknie się zmienia, czujesz się co raz lepiej, a co z Twoją szafą? To również czas na detoks garderoby – pozbycie się ciemnych i szaro-burych ubrań, workowatych rzeczy itp.

  1. Kup nową bieliznę która podkreśli nową figurę

To co świetnie podkreśla sylwetkę to dobra bielizna. Nie powinna się odznaczać na ubraniu, ani być zbyt obszerna. Spraw sobie nowy komplet bielizny a zobaczysz jak cudownie się w nim poczujesz i ile doda Ci pewności siebie.

  1. Porzuć czerń

Ukochany kolor wszystkich osób, które chciały by się wyszczuplić optycznie ubraniem. Nic bardziej mylnego… Przy większym rozmiarze czerń nie tylko nie wyszczupla, ale niekorzystnie podkreśla całą linię sylwetki.

Zostaw kilka ciemnych ubrań, ale powinny być dodatkiem w szafie, a nie dominującym kolorem.

  1. Stylizacja i moda to nie tylko ubrania…

Podkreśl swoją urodę wykorzystując moc dodatków takich jak np. nowe oprawki okularów. A może czas również na nową fryzurę? Takie detale odświeżą Twój wizerunek.

  1. Podkreśl swoją kobiecość

Jeśli wcześniej maskowałaś się ubraniami, wiedz, że już nie musisz tego robić. Podkreśl swoją kobiecość, naturalne piękno i charakter. Wypróbuj nowy kolor, kwiecisty wzór lub jakiś fason, który od zawsze Ci się podobał.

Nazywam się Klaudia Gazda i jestem certyfikowaną Osobistą Stylistką.

Z wykształcenia jestem projektantką ubioru i magistrem sztuki. Na co dzień zajmuję się stylizacją kobiet i mężczyzn oraz pracuję przy tworzeniu kolekcji męskiej znanej polskiej marki.

Najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście do klienta, dlatego każda garderoba będzie inna, wyjątkowa i osobista. Więcej informacji: https://www.klaudia-osobistastylistka.com/

Komentarze