Historie naszych Pacjentów – Mateusz, 6 miesięcy po zabiegu ESG.

Historie Pacjentów – 6 miesięcy po zabiegu ESG

Dzisiaj  chcielibyśmy przestawić Wam sylwetkę naszego Pacjenta – Pana Mateusza, który zabieg endoskopowego zmniejszania żołądka przeszedł dokładnie pół roku temu. Przez ten czas wykonał ogrom pracy, która już teraz doprowadziła do wyjątkowo dobrego wyniku -55kg!

Jak zrzucić 55 kilogramów w pół roku?

Zabieg ESG został wykonany 28.01.2021 r. nasz pacjent dosyć szybko po niej doszedł do siebie. Z punktu widzenia dietetycznego od samego początku trzymał się wyznaczonych ilości posiłków, składu oraz suplementacji. Współpraca z Panem Mateuszem przebiega i od początku przebiegała bardzo dobrze- ściśle przestrzegał zaleceń, pozostawał ze mną w bieżącym kontakcie i wykazał się ogromną determinacją i chęcią do zmiany.

Po około miesiącu od zabiegu rozpoczął stałą aktywność fizyczną. Zaczął od umiarkowanej aktywności polegającej na około 15 minutach codziennego jeżdżenia na rowerze i spacerów.
Następnie intensywność codziennego ruchu się zwiększała, a w tej chwili Pan Mateusz doszedł do aktywność tygodniowej  zakładającej łącznie ok 200-250km na rowerze tygodniowo i około 100km w spacerach. W związku z zwiększyliśmy też też ilości kalorii w przyjmowanych posiłkach, oraz ilość białka w diecie.
Od około dwóch miesięcy do aktywności fizycznej Pan Mateusz dodał również siłownię, którą odwiedza 5 lub nawet 6 razy w tygodniu podczas około dwugodzinnych treningów. Cały czas pamięta również o dodatkowej suplementacji witaminowo-mineralnej, białkowej i odpowiednio zbilansowanej diecie.

Przed zmniejszeniem żołądka

Przed zabiegiem ESG

Po zabiegu endoskopowego zmniejszania żołądka

Po zabiegu endoskopowego zmniejszania żołądka

Ważne jest to, że z Panem Mateuszem mamy stały kontakt i wszystkie zmiany w żywieniu/ aktywności fizycznej były wprowadzane pod kontrolą. W wyniku połączenia odpowiedniej, regularnej aktywności fizycznej i dostosowanego żywienia Pan Mateusz zgubił prawie 55 kg z samego tłuszczu, a niecały 1kg z mięśni! To postawa godna naśladowania!

Poniżej wyniki analizy składu ciała Pana Mateusza w dniu zabiegu, oraz w dniu kontroli 16.07.2021:

Analiza składu ciała zabieg endoskopowego zmniejszania żołądka

Wyniki analizy składu ciała w dniu zabiegu i sześć miesięcy później.

Po zabiegu endoskopowego zmniejszania żołądka bardzo ważny jest stały kontakt z dietetykiem i odpowiednio dobrana suplementacja białkiem. Jest to kluczowe, aby dostarczać organizmowi odpowiednie ilości białka- wtedy spadek masy ciała wynika z utraty kilogramów tkanki tłuszczowej i nie niesie za sobą uszczerbku na tkance mięśniowej.

Na co dzień z Panem Mateuszem wymieniamy się mailami, a wizyta kontrolna odbyła się 16.07.2021, ponieważ mieszka on poza granicami Polski. Regularny kontakt, również telefoniczny i mailowy, jest bardzo ważnym czynnikiem dzięki któremu Pacjenci osiągają na prawdę spektakularne efekty.

Mateusz przed ESG

Przed zabiegiem endoskopowego zmniejszania żołądka.

Mateusz sześć miesięcy po zabiegu ESG

Pan Mateusz 6 miesięcy po zabiegu ESG 🙂

 

Pan Mateusz czuje się rewelacyjnie i dalej walczy ze zbędnymi kilogramami ?

Gratulujemy z całego serca i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Komentarze