Rak jelita grubego to najczęstszy nowotwór przewodu pokarmowego. Choroba we wczesnym stadium jest uleczalna prawie w 100%. Gdy guz jest duży, daje objawy typowe dla tego typu nowotworu, ryzyko niepowodzenia leczenia rośnie. Nie ma również możliwości zastosowania technik minimalnie inwazyjnych, takich jak endoskopowa dyssekcja podśluzówkowa. Kluczem do skutecznego leczenia nowotworów przewodu pokarmowego jest dobrej jakości endoskopia: gastroskopia i kolonoskopia.Endoskopowa dyssekcja podśluzówkowa

Endoskopią zajmuję się od 10 lat. Posiadam certyfikat Towarzystwa Chirurgów Polskich z Endoskopii Zabiegowej. Od 5 lat wykonuję zabiegi kolonoskopii w ramach programu badań przesiewowych Ministerstwa Zdrowia.  Jestem również członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Endoskopowej.  Podczas trzykrotnego pobytu w Japonii szkoliłem się nie tylko z technik złożonych zabiegów endoskopowych, ale również z techniki badania i diagnostyki zmian w przełyku, żołądku i jelicie grubym. W latach 2013 -2015 uczestniczyłem w 10 kursach zagranicznych dotyczących endoskopii (Japonia, Francja, Niemcy, Holandia, Turcja).

Badania endoskopowe wykonuję w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach oraz Szpitalu Salve w Łodzi.