Opinie Pacjentów – 50 dni po zabiegu ESG

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami opinią naszej Pacjentki, która zabieg endoskopowego zmniejszania żołądka ESG   przeszła mniej niż dwa miesiące temu. 🙂

Przemiany naszych Pacjentów są ogromnie motywujące i najlepiej pokazują jak wiele w naszym życiu potrafi zmienić jedna decyzja!

Ile kilogramów mniej?

Waga 50 dni od zabiegu wskazuje 79 kg, co daje -13,4 kg 🙂

Jak się Pani czuje po zabiegu ?

Czuję się bardzo dobrze, wręcz wyśmienicie, samopoczucie rewelacyjne!
Pesymistyczne nastawienie do życia, świata i  otoczenia zamieniłam na  optymistyczną postawę. Jestem pełna życia i energii co przekłada się na chęć podejmowania nowych projektów, wyzwań , które gdzieś „chodziły mi głowie” , a nie miałam odwagi i motywacji by je podjąć.
Mam nieocenione nakłady siły, spacer czy jakikolwiek najmniejszy wysiłek fizyczny nie stanowią dla mnie przeszkody, nie męczę się tak szybko. Znacznie poprawił się zatem mój stan zdrowie. Otworzyłam się  na ludzi, na nowe – częściej wybieram te bezpośrednie czego wcześniej unikałam. Czasami myślę, że dostałam nowe życie, tak jak bym narodziła się ponownie w wieku 40 lat.

Skąd ta decyzja o zabiegu ESG?

Od kilku miesięcy przed ESG czytałam wiele o zabiegach  bariatrycznych ich rodzajach, kosztach, sposobie kwalifikacji. Wszystkie artykuły na jakie trafiałam, opisywały bardzo rozległe operacje bariatryczne, którym przyporządkowana była cała lista powikłań.
Ponieważ bezpieczeństwo i szybki powrót do aktywności zawodowej stawiałam na pierwszym miejscu, odrzucałam każdy z nich.
Tak też trafiłam w internecie na artykuł o dr Michale Spychalskim- wspaniałym człowieku, doświadczonym i zaangażowanym w swoją pracę lekarzu i zabiegu  ESG, który  przeprowadzany jest  przez usta pacjenta, bez nacinania powłok jamy brzusznej dzięki któremu objętość żołądka zmniejszana jest o około 60%  bez konieczności jego usuwania. Od razu wiedziałam, że jest to zabieg, którego szukam by ratować moje zdrowie.
Po kontakcie telefonicznym z oddziałem Szpitala w Brzezinach wszystko potoczyło się już błyskawicznie. Konsultacja z doktorem, gastroskopia, przygotowania do zabiegu, spotkanie z Panią dietetyk kliniczną pod opieką której pozostaję przez rok od zabiegu,  ESG w sobotę, wypis we wtorek, w środę powrót do pracy. 😉

Czy jest Pani zadowolona z decyzji o zabiegu ESG?

 Jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji o ESG! Wszystko odbyło się bezpiecznie, pod okiem i opieką wykwalifikowanej kadry lekarzy, pielęgniarek, personelu szpitala w Brzezinach, który zapewnia wygodę, spokój i komfortowe warunki rekonwalescencji.
Dzięki zabiegowi , któremu się poddałam  zmierzyłam się z problemem otyłości raz na zawsze. A to było moje największe marzenie.

Komentarze