Endoskopowe zmniejszanie żołądka OverStitch oraz balon żołądkowy Orbera 365 w Szpitalu w Brzezinach.

endoskopowe zmniejszanie żołądka OverStitch

 

Każda osoba otyła podjęła w swoim życiu wiele prób utraty masy ciała. Zwiększenie aktywności fizycznej oraz odpowiednia dieta to podstawa. Bez zmiany nawyków żywieniowych nie osiągniemy sukcesu, ale często nie jest to wystarczające.

Co dalej?

Po pierwsze – należy zmierzyć się z problemem. Tu nie chodzi o estetykę. Otyłość to choroba skracająca życie i zmniejszająca jego komfort. Jak każdą chorobę  – trzeba ją leczyć.

Jeśli podejmujemy to wyzwanie – należy poznać dostępne możliwości. Duże operacje bariatryczne takie jak rękawowa resekcja żołądka, operacje wyłączające to dobra opcja leczenia dla Pacjentów z otyłością olbrzymią.

Ze względu na rozległość operacji, powikłania z nimi związane oraz ich nieodwracalność wielu Pacjentów rezygnuje z leczenia chirurgicznego.

Endoskopowe zabiegi bariatryczne takie jak implantacja balonu żołądkowego oraz endoskopowe zmniejszanie żołądka OverStitch (ESG) stanowią cenną alternatywę dla chorych z nadwagą i otyłością. Pełne informacje o zabiegach OverStitch oraz Orbera365 znajdą Państwo na mojej stronie w zakładce metody leczenia.