Endoskopowe zmniejszanie żołądka OverStitch oraz balon żołądkowy Orbera 365 w Szpitalu w Brzezinach.

endoskopowe zmniejszanie żołądka OverStitch

Każda osoba otyła podjęła w swoim życiu wiele prób utraty masy ciała. Zwiększenie aktywności fizycznej oraz odpowiednia dieta to podstawa. Bez zmiany nawyków żywieniowych nie osiągniemy sukcesu, ale często nie jest to wystarczające.

Co dalej?

Po pierwsze – należy zmierzyć się z problemem. Tu nie chodzi o estetykę. Otyłość to choroba skracająca życie i zmniejszająca jego komfort. Jak każdą chorobę  – trzeba ją leczyć.

Jeśli podejmujemy to wyzwanie – należy poznać dostępne możliwości. Duże operacje bariatryczne takie jak rękawowa resekcja żołądka, operacje wyłączające to dobra opcja leczenia dla Pacjentów z otyłością olbrzymią.

Ze względu na rozległość operacji, powikłania z nimi związane oraz ich nieodwracalność wielu Pacjentów rezygnuje z leczenia chirurgicznego.

Endoskopowe zabiegi bariatryczne takie jak implantacja balonu żołądkowego oraz endoskopowe zmniejszanie żołądka OverStitch (ESG) stanowią cenną alternatywę dla chorych z nadwagą i otyłością. Pełne informacje o zabiegach OverStitch oraz Orbera365 znajdą Państwo na mojej stronie w zakładce metody leczenia.

Pomogliśmy innym – czas na Ciebie:

Mateusz l. 31 – 6 miesięcy po ESG

Witam!
Do Pana Doktora trafiłem na koniec grudnia z otyłością olbrzymia, mimo wcześniejszych diet praz aktywności fizycznej nie nastąpiło u mnie zrzucenie wagi, a wręcz przeciwnie, po pewnym czasie pojawiały się dodatkowe kilogramy.
Pan Doktor po rozmowie polecił mi ESG w szpitalu w Brzezinach. Znaleźliśmy wolny termin i 29 stycznia miałem zabieg zmniejszenia żołądka.
Właśnie minęło 4 miesiące od zabiegu, ja ściśle współpracuje z dietetykiem, oraz dodatkowa aktywność fizyczna dają efekty, bo moja waga uległa diametralnej zmianę, straciłem 47 kg z czego jestem mega zadowolony I bardzo dużo zawdzięczam Panu Doktorowi.

Kontakt z Panem doktorem (mimo covid) bardzo dobry, na każde pytanie odpowiada bardzo szczegółowo i udziela jasnych wskazówek.

Z czystym.sercem polecam Pana Doktora, specjalista w pełnej mierze, podochodzi do każdej osoby indywidualnie oraz służy radą!
Polecam i Dziękuję za wszystko!

Kasia l. 35 6 miesięcy po ESG

Czasem 2 zdjęcia mówią więcej niż milion słów 🙂