Wpływ kwarantanny na wagę. Jak poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami?

Wielu z nas właśnie wróciło lub za chwilę wróci do swoich codziennych obowiązków, których nie wykonywaliśmy w trakcie kwarantanny. 😉
Obowiązkowe pozostawanie w domu odwróciło nasz plan dnia o 180 stopni i wpłynęło również na sposób odżywiania, aktywność fizyczną i co z tym idzie, naszą wagę.
Kolejnym aspektem sytuacji w której wszyscy uczestniczyliśmy była niepewność i powodowany nią stres, który często zajadamy.
Być może należysz do grona szczęśliwców którzy wykorzystali czas zaoszczędzony na dojazdach na wdrożenie aktywności fizycznej, jednak nie każdemu udało się w obliczu trudnej i stresującej sytuacji znaleźć w sobie motywację do ćwiczeń i utrzymania diety.
Jak podają eksperci z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w okresie od 25 marca do 19 kwietnia, a więc w okresie kiedy obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu były najbardziej restrykcyjne, przytyliśmy średnio 2 kilogramy na osobę! Pół dodatkowego kilograma tygodniowo to na prawdę dużo, zwłaszcza dla osób, które wiedzą jak ciężką pracą okupione jest racjonalne odchudzanie.
Ważne, aby jednak podjąć decyzję o zmianę na lepsze. Nigdy nie jest za późno. ?
Konsultacje lekarskie, dietetyczne oraz zabiegi implantacji balonów zostały już przywrócone do normalnego trybu, a bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu Medycznego niezmiennie pozostaje naszym priorytetem. W Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach każdy Pacjent przed zabiegiem, oprócz standardowych badań poddawany jest również testowi na Covid-19.
Choć zmiana nawyków żywieniowych i powrót do przyzwyczajeń sprzed pandemii może stanowić wyzwanie, roczna terapia balonem żołędkowym Orbera365 i wsparcie dietetyka klinicznego z pewnością znacznie to ułatwią.

Komentarze