Przyjęcie na zabieg i współpraca z dietetykiem na odległość. Mgr Izabela Nowak

Wielu Pacjentów zdecydowanych na zabieg implantacji balonu żołądkowego u dr Michała Spychalskiego przyjeżdża do nas z odległych części Polski lub zza granicy. U wielu z nich pierwszym pytaniem są kwestie logistyczne- jak przygotować się do wizyty w Szpitalu, co ze sobą zabrać, kiedy i jak będziesz mógł wrócić do domu oraz jak wygląda współpraca z dietetykiem na odległość. Dziś odpowiemy na wszystkie te pytania, oraz przybliżymy całą procedurę- od rejestracji i zasad kwalifikacji, aż po całoroczną pracę nad nawykami żywieniowymi mając dostęp do dietetyka na odległość.

W kilku punktach opiszę jak wygląda przyjęcie pacjentów w dniu implantacji balonu żołądkowego.

  • Po pierwsze należy skontaktować się z Rejestracją Szpitala w Brzezinach, która podsyła Państwu drogę e-mailową specjalny formularz, na podstawie którego dr Spychalski ocenia czy kwalifikujesz się do zabiegu, oraz czy balon żołądkowy jest odpowiednią metodą dla Ciebie.

Jeśli tak, zostaje wyznaczony konkretny  termin zabiegu implantacji balona żołądkowego w Naszym Ośrodku – w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach.

Dzień zabiegu- jak się do niego przygotować?

  • W dniu zabiegu nie należy spożywać żadnych pokarmów ani pić płynów. Jeśli bierzemy na stałe leki rano, trzeba je wziąć według wskazań lekarza prowadzącego. Do Szpitala zgłaszamy się z badanami krwi zrobionymi kilka dni przed zabiegiem założenia balonu żołądkowego.
  • Do Szpitala należy się zgłosić w godzinach porannych, pomiędzy 8:00 a 9:00. W tych godzinach zostaniesz przyjęta/przyjęty na oddział i pielęgniarki wykonają następujące badania:
    EKG, pomiar ciśnienia, sprawdzenie wyników badań oraz przygotowanie do zabiegu. Wtedy nadejdzie również czas na uzupełnienie potrzebnej dokumentacji.
  • Przed zabiegiem odbywają się konsultacje z doktorem Spychalskim, anestezjologiem oraz dietetykiem. Przeprowadzam wtedy wywiad żywieniowy z analizą masy ciała, oraz omówimy żywienie po założeniu balona żołądkowego.
  • Po wykonaniu powyższych czynności, personel przewozi Pacjenta do specjalnej sali, w której zostanie wykonane badanie gastroskopii, a następnie implantacja balona żołądkowego.
  • Sam zabieg trwa do 30 minut. Po zabiegu Pacjent przewożony jest na salę, na której odpoczniesz, wybudzisz się po zabiegu i zostaną Ci podane odpowiednie kroplówki.
  • Około 17:00-18:00 większość Pacjentów jest gotowa, aby dopełnić formalności związanych z wypisem ze Szpitala i opuścić go. Bardzo ważne, aby na zabieg przybyć z osobą towarzyszącą, która bezpiecznie odwiezie Państwa do domu, jeśli jednak przyjechałeś/aś sam spytaj Pielęgniarkę o możliwość wykupienia dodatkowej doby w Szpitalu.
  • Przed wyjściem ze Szpitala otrzymasz szczegółowe instrukcje, jak należy postępować po zabiegu.

Otrzymasz również kontakt telefoniczny i e-mailowy do dr Michała Spychalskiego oraz dietetyka klinicznego- Izy Nowak, z którymi możecie się kontaktować przez cały okres z balonem żołądkowym.

Współpraca z dietetykiem na odległość

Większość osób z którymi współpracuję korzysta z moich usług na odległość. Przyjeżdżają do Nas Pacjenci z różnych miast, a nawet krajów.
Ja, jako dietetyk na pierwszym spotkaniu omawiam z Pacjentem sposób odżywiania po zabiegu, oraz zostawiam Państwu wydrukowane zalecenia i kontakt do siebie: adres e-mail i numer telefonu. Możesz kontaktować się ze mną w każdej sprawie związanej z żywieniem oraz samopoczuciem po zabiegu.
Kilkuletnie doświadczenie z Pacjentami bariatrycznymi pozwala mi na szybkie i skuteczne rozwiązanie typowych problemów pacjentów, którzy chcą zmienić swój styl życia za pomocą balona żołądkowego. Mam codziennie kontakt z Pacjentami i staram się jak najszybciej udzielać odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Po naszym pierwszym spotkaniu otrzymasz na e-maila pakiet potrzebnych informacji, dzienniczek odchudzania oraz przykładowy jadłospis.
Na każdym etapie zmiany żywienia (czyli cały rok z balonem żołądkowym)  pomagam w doborze odpowiedniej diety – kaloryczności i rodzaju, oraz wysyłam przepisy i indywidualne wskazówki.

Mniej więcej co 6-8 tygodni umawiamy się na wizytę kontrolną w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, aby ocenić postępy za pomocą analizatora składu ciała oraz rozmowy. Jeśli mieszkasz daleko od Brzezin, wówczas umawiamy się indywidualnie, jak będzie wyglądać nasza współpraca.

Warto zaznaczyć, że to osoby które mają ze mną stały kontakt osiągają lepsze wyniki w spadku masy ciała i przez cały rok uczą się, jak powinny się odżywiać, gotować oraz utrzymać efekt i chudnąć dalej również po wyjęciu balonu żołądkowego.

Do zobaczenia!

Mgr Izabela Nowak – dietetyk kliniczny

Komentarze