Przegląd zdrowia w Szpitalu w Brzezinach.

Jak wiecie ostatnio miałyśmy zaszczyt gościć w Szpitalu w Brzezinach.

Szczerze przyznamy, że standard tego Szpitala bardzo odbiega od szpitali, które znamy na co dzień. Piękna sala, ekspres do kawy w pokoju (nie ma to jak świeża kawa o poranku) i przepyszny obiad. Sam decydujesz co masz ochotę zjeść 😉

Wiadomo, że Szpital to nie tylko piękne wnętrza, oraz pyszne posiłki. Szpital w Brzezinach wyróżnia coś jeszcze!

Na każdym kroku miałyśmy przy sobie cudowny personel, który zawsze obdarował nas miłym uśmiechem oraz lekarzy, którzy cierpliwie tłumaczyli nam przebieg i cel wykonywanych badań.
Zdrowie jest oczywiście najważniejsze, dlatego każdy z nas regularnie powinien przeprowadzać „przegląd” swojego zdrowia. ?

Co takiego działo się w Szpitalu w Brzezinach? Miałyśmy wykonany szereg badań od poboru krwi i badań laboratoryjnych aż po konsultacje kardiologiczną, ortopedyczną i ginekologiczną.
Badania, które miałyśmy przeprowadzone to również USG jamy brzusznej, ekg oraz echo serca.
Co jak co, ale zespół lekarzy z Brzezin zadbał o nasze zdrowie 😉

Podczas pobytu w szpitalu, miałyśmy również konsultację z Izą Nowak, która zrobiła nam aktualne pomiary masy ciała, rozwiała nasze wątpliwości co do kwestii odżywiania które spotkają nas na co dzień. Oczywiście nie obyło się bez wsparcia psychicznego i sporej dawki motywacji. 😉
Iza na co dzień jest naszym dobrym duchem, zawsze podpowiada ciekawe przepisy , uspakaja kiedy panikujemy. Kolejną konsultacją lekarską była wizyta u Pana Doktora Grzegorza Sobieraja, wybitnego ortopedy, a zarazem bardzo sympatycznego i profesjonalnego Lekarza, którego sposób przedstawienia wpływu otyłości na stawy dał nam bardzo mocno do myślenia.
Pan Doktor podpowiedział nam jakie ćwiczenia powinnyśmy wykonywać, oraz na co zwrócić uwagę, aby treningi obyły się bez kontuzji. Dowiedziałyśmy się również, jakich aktywności unikać aby nie nadwyrężać kolan, czy kręgosłupa.

AGATA: Pamiętajcie, że każdy z nas jest inny i nasz rozmiar oraz nadmiar kilogramów nie decydują o ćwiczeniach, które możemy wykonywać. ? Z mojej perspektywy, już dziś wiem, że badania ortopedyczne są bardzo wskazane i to nie tylko dla osób otyłych.
Na konsultacji ortopedycznej u dr. Sobieraja okazało się, że moje kolana zbudowane są w taki sposób, że mam przeciwwskazania do intensywnych ćwiczeń w pozycji pionowej-  rower, odbitek, steper odpadają. 🙁 W moim przypadku wskazane są ćwiczenia w pozycji leżącej, które nie obciążają stawów kolanowych.

Dzięki tym badaniom wiem, że to dopiero początek moich problemów z kolanami, więc odpowiednimi ćwiczeniami oraz utratą masy ciała mogę zapobiec pewnym chorobom, czy zwyrodnieniom i cieszyć się zdrowymi kolanami na dłużej.

Nie dajcie się zaskoczyć chorobie i pamiętajcie o tym jak ważne są systematyczne badania!

Pozdrawiamy,

Ania i Agata <3

Komentarze