Podsumowanie roku 2018 u Ani. Dwa miesiące z balonem żołądkowym – Analiza składu ciała.

Koniec roku to zawsze czas podsumowań.

Dziś chciałabym opisać z perspektywy dietetyka 2 miesiące z balonem żołądkowym u Naszej Ani. 🙂

Najpierw muszę napisać, że jestem z Ani bardzo dumna. Skrupulatnie trzyma się zaleceń dietetycznych i jest bardzo zaangażowana w zmianę swojego stylu życia! Często otrzymuje od niej wiadomości ze zdjęciami posiłków oraz już wychodzi ze swoimi dietetycznymi propozycjami na posiłki. Dzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami, ale też wysłuchuje i wciela w życie moje uwagi.

Co zmieniło się u Ani?
– wypija obecnie bez problemu zalecaną ilość wody i innych napojów typu rumianek (oczywiście bez słodzenia).
Dużym postępem jest to, że Ania zeszła z picia 4 kaw dziennie na 1 raz w tygodniu. W pierwszych dniach po implantacji balona picie kawy jest zakazane i to przyzwyczajenie zostało.
– nie ma ochoty na słodycze. Wcześniej, gdy słodycze były w domu; Ania nie mogła się powstrzymać, aby ich nie zjeść. Teraz – nie ma na nie ochoty, a jak jest okazja, na przykład pierniczek upieczony przez jej syna w szkole- nie odmówi, tylko zje z przyjemnością (1 szt, a nie 3-4). To uregulowane posiłki powodują mniejszą ochotę na podjadanie m.in. słodyczy.
– Ania sama jest zaskoczona pozytywnym odzewem jej organizmu na nowy sposób odżywania. Je 5 posiłków dziennie, o regularnych godzinach, okazało się, że ma czas na ich przygotowanie oraz na treningi 2 razy w tygodniu. Kupiła nawet kilka gadżetów sportowych tj. taśma do wykonywania ćwiczeń w domu. Dodatkowo średnio przechodzi 13 000 kroków dziennie (codziennie powinniśmy chodzić przynajmniej 10 000 kroków).  Ania pochwaliła się, że jej wydolność na ćwiczeniach wzrosła już po miesiącu regularnej aktywności fizycznej, kiedyś na bieżni wytrzymywała maksymalnie minutę, obecnie przebiega 7 min!
– obecnie nie odczuwa żadnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jedynie po surowej papryce odczuwa dyskomfort w jamie brzusznej (wzdęcia czy odbijanie). Warto ją wyparzyć przed spożyciem lub wyeliminować ją z diety na jakiś czas.

Aniu, jestem z Ciebie bardzo dumna, a Twoje zaangażowanie widać na wadze- 10,3 kg w dwa miesiące z balonem żołądkowym to na prawdę imponujący wynik! Oby tak dalej!

Przyjdźmy do wykresów 😉

Na wizytach kontrolnych wykonuje Ani analizę składu ciała, za pomocą specjalistycznego sprzętu i oto porównanie wyników z dnia 9.11.2018 oraz 19.12.2018.

PORÓWNANIE WAGI I BMI

Dzień zabiegu: 2.11.2018r.

WAGA: 128,8kg , BMI: 43,6 kg/m2

Wizyta kontrolna 1: 9.11.2018r.

Wizyta kontrolna 2: 19.12.2018 r.

PODSUMOWANIE:
WAGA : – 9,4 kg
BMI: zmieniło się o 3,2

PORÓWNANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Wizyta kontrolna 1: 9.11.2018r.

Wizyta kontrolna 2: 19.12.2018r.

PODSUMOWANIE:
Tkanka tłuszczowa: – 8,7 kg i 4,4 %

PORÓWNANIE TKANKI MIĘŚNIOWEJ

Wizyta kontrolna 1: 9.11.2018r.

Wizyta kontrolna 2: 19.12.2018r.

PODSUMOWANIE:
Masa mięśniowa: + 1,8 kg i + 4,2 %

Jak widać po wynikach wszystko idzie w dobrym kierunku!
Gratuluję Ani i trzymam kciuki za kolejne kilogramy tkanki tłuszczowej w dół.
W Nowym Roku kontynuujemy zmiany żywieniowe, będziemy uczyć się jak komponować pełnowartościowe posiłki.
Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych krokach Ani w walce o unormowanie masy ciała.

mgr Izabela Nowak
Dietetyk Kliniczny

Komentarze