Podsumowanie roku 2018 Agata. Dwa miesiące z balonem żołądkowym + analiza składu ciała.

Dziś przyszedł czas na opis z perspektywy dietetyka 2 miesiące po implantacji balona u Naszej Agaty.
Agata bardzo się stara trzymać moich wskazówek dietetycznych 😉 Choć przyznała się, że w Święta nie oszczędziła sobie ulubionego sernika czy pierogów (ale w niedużych ilościach), co spowodowało, że dzisiejsza waga nie wskazała więcej kilogramów.
Od 27.12 wróciła do sposobu żywienia, który ma od kilku tygodni z balonem. Pierwsze dni Agaty z balonem, nie były łatwe to teraz radzi sobie z nim bezproblemowo. Nawet zakupiła do swojej kuchni odpowiedni sprzęt, dzięki któremu może przyrządzać dietetycznie potrawy.

Co zmieniło się u Agaty?
– 5 posiłków dziennie to już nie problem! Agata wie jakie ilości i co moje jeść – komponuje na śniadanie bardzo pomysłowe i kolorowe kanapki 😉 Córki Agaty też są zaangażowane w przygotowanie posiłków dla mamy i ich specjalnością są zdrowe sałatki.

– dzięki zmianie stylu odżywania, Agacie przestały wypadać włosy i polepszyło się jej samopoczucie,

– 2x tygodniu treningi plus ćwiczenia, które Agata wykonuje w domu to dla niej już norma. Przerwa od aktywności fizycznej było tylko podczas dni, gdy chorowała. Codziennie wykonuje około 8 000 kroków.

– co do nawodnienia przekonała się nawet do rumianku czy czystka, które wypija oprócz wody niegazowanej i herbat typu czerwona i zielona.

– Agata nie ma skłonności do jedzenia słodyczy, ale nie skusiła się też na słone przekąski (paluszki czy chipsy), które wcześniej bardzo lubiła.

– zaleciłam Agacie, aby zadbała o swoją regenerację i starała się spać minimum 7h dziennie (obecnie jest tego snu stanowczo za mało), a wiadomo iż sen ma też wpływ odchudzanie.
– obecnie Agata zgłasza nieprzyjemne odbijanie po pieczywie wieloziarnistym (jest ono ciężkostrawne i może dawać takie objawy) , dlatego obecnie je pieczywo razowe.

Agato, jestem też dumna z Twoich postępów w zmianie w stylu życia przez ostatnie 2 miesiące! Twoja waga obecnie jest mniejsza o 7,3 kg, tkanka tłuszczowa spada z każdym tygodniem 😉
Jak widać po wynikach wszystko idzie w dobrym kierunku!
Gratuluję Agacie i trzymam kciuki za kolejne kilogramy tkanki tłuszczowej w dół.

W Nowym Roku kontynuujemy zmiany żywieniowe, będziemy uczyć się jak komponować pełnowartościowe posiłki
Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych krokach Agaty i Ani w osiągnięciu ich unormowanej masy ciała.

Na wizytach kontrolnych wykonuje Aagacie analizę składu ciała, za pomocą specjalistycznego sprzętu i oto porównanie wyników z dnia 30.10.2018 ( kilka dni przez zabiegiem) oraz 28.12.2018.

Dzień zabiegu: 2.11.2018r.

Waga: 102, 7 kg

Wizyta 1: 30.11. 2018r.

Wizyta kontrolna 2: 28.12.2018 r.

PODSUMOWANIE:
WAGA : – 7,3 kg
BMI: zmieniło się o 2,8

PORÓWNANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Wizyta 1: 30.11. 2018r.

Wizyta kontrolna 2: 28.12.2018 r.

PODSUMOWANIE:
Tkanka tłuszczowa: – 3,5 kg, – 0,4%

PORÓWNANIE TKANKI MIĘŚNIOWEJ

Wizyta 1: 30.11. 2018r.

Wizyta kontrolna 2: 28.12.2018 r.

PODSUMOWANIE:
Masa mięśniowa: -3,6 kg , + 0,4%

Jak widać wyniki u Agaty wyglądają inaczej związane to jest z tym, że każdy z nas jest inny. Przede wszystkim wpływ ma nasza fizjologia, odmienna waga wyjściowa, regularna aktywność fizyczna (przerwy spowodowane chorobami), odpowiednia ilość snu, nawodnienie itp.
Będziemy dalej obserwować wyniki Dziewczyn i po jakimś czasie zobaczymy, jak się zmieniły.

Z okazji Nowego Roku 2019 życzę  nieprzemijającego szczęścia  oraz wytrwałości w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom, również tym żywieniowym. 😉

Komentarze