Jak skutecznie zwalczyć nadwagę i otyłość na zawsze?

Statystyki są nieubłagane. Najnowsze wyniki raportu OECD pokazują, że ponad połowa Polaków powyżej 15 roku życia ma nadwagę lub otyłość (BMI powyżej 25kg/m2).
700 tysięcy osób choruje na otyłość olbrzymią, a procentowy wzrost liczby osób z nadwagą w przeciągu dekady wyniósł aż 10%.

Te alarmujące dane wskazują na zagrażającą nam epidemię otyłości, której często towarzyszą współistniejące i zagrażające życiu i zdrowiu choroby takie jak nadciśnienie, problemy hormonalne, cukrzyca czy bezdech senny.
Kiedy problem nadwagi i otyłości dotyka już 10% naszego społeczeństwa należy podjąć kroki, aby zaradzić mu w możliwie największym stopniu.

Świadome odżywianie i odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą zatrzymania rozwoju nadwagi i otyłości, jednak kiedy domowe sposoby na odchudzanie i aktywność fizyczna zawodzą, a efekt jo-jo towarzyszy każdej próbie odchudzania z pomocą przychodzi roczny plan leczenia nadwagi i otyłości z balonem żołądkowym.

Kompleksowe podejście do zmiany, jaką jest świadome odchudzanie, które praktykujemy polega na połączeniu zmiany nawyków żywieniowych z pomocą dietetyka klinicznego, możliwości wykonania pełnego przeglądu zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, oraz turbodoładowania do odchudzania w postaci ograniczającego pojemność żołądka balonu Orbera365.

Podczas całego czasu trwania terapii (6 lub 12 miesięcy) nasi Pacjenci są w bieżącym kontakcie z Izabelą Nowak- dietetykiem klinicznym, która wspiera, czuwa, motywuje i uczy jak wprowadzić w życie nowe, zdrowe nawyki żywieniowe. Komponując jadłospis bierze pod uwagę nie tylko preferencje smakowe Pacjenta, ale uwzględnia w nim również możliwość wspólnego gotowania i jedzenia posiłków z rodziną.

Kształtowanie nawyków żywieniowych trwa całe życie- uczmy nasze dzieci zdrowego odżywiania dając im dobry przykład i dbając o swoje zdrowie i życie.
Wspólnie powiedzmy STOP epidemii nadwagi i otyłości.

Komentarze