Efekty trzech miesięcy z balonem żołądkowym – mgr Izabela Nowak Dietetyk Kliniczny.

Dziewczyny mają za sobą już etap adaptacyjny organizmu do nowej sytuacji – implantacji balona żołądkowego. Przez te 3 miesiące nauczyły się z moją pomocą dobierać odpowiednie produkty spożywcze – np. jaki powinien być skład produktów, czym zastępować tłuste i ciężkostrawne posiłki. Już wiedzą jakie ilości posiłku mogą zjeść.

Poradziły sobie z regularnością jedzenia, czyli co 3-4h jedzą odpowiednie posiłki – 2 mniejsze przekąski oraz 3 główne posiłki. REGULARNOŚĆ to jedna z najważniejszych zasad przy zdrowym odchudzaniu! Ta zasada tyczy się też:

  • odpowiedniego REGULARNEGO nawadniania – dziewczyny nie wychodzą z domu bez wody/ mięty, którą bardzo polubiła Ania. Wypijają one zalecane 1,5l -2l dziennie. Kawa nie musi być już słodka, zupełnie wyeliminowałyśmy z diety gazowane słodkie napoje.
  • REGULARNEJ aktywności fizycznej – dziewczyny ćwiczą pod okiem fizjoterapeutów Centrum Medycznego Avete- Wojtka oraz Agaty- wiem, że się starają i wykonują wszystkie zalecone ćwiczenia. Choć ostatnio zdrowie nie dopisało i musiały odwołać treningi, nadal ćwiczyły w domu. Od tego tygodnia wracają do Avete z pełną werwą, a my dostaniemy podsumowanie ich postępów prosto od Trenerów.
  • ODPOCZYNKU – codziennie powinniśmy odsapnąć od bieżących spraw. Wiem to ciężkie, ale stres i brak relaksu wpływają negatywnie na proces odchudzania.
  • SNU: 7-8 h/ na 24h  – dziewczyny oprócz tego, że pracują na pełny etat, prowadzą dom to wychowują swoje dzieci w wieku szkolnym. To wszystko powoduje, że czas na odpoczynek czy sen mają ograniczony. Powtarzam to na każdej wizycie, że ONE i ich regeneracja jest bardzo ważna.

 

Dziewczynom nie zdarzają się jakieś słone lub słodkie przekąski (do których miały pociąg przed włożeniem balona), chyba że same je przyrządzą. A da się to zrobić! 😀 To zasługa m.in. dobrze dobranej diety, odpowiedniego nawodnienia, czyli zmian które dziewczyny poczyniły w swoim stylu życia.

 

Obydwie przyznają, że ciągnie je czasem do „normalnych potraw”, szukamy wtedy zdrowych alternatyw – np. burger wykonany w domu z drobiowego mięsa . Jego kaloryczność o wiele się zmniejsza, a jest smaczniejszy niż zakupiony.

 

Dziewczynom waga cały czas schodzi stopniowo w dół. W różnym tempie co jest normalne- każdy z nas jest inny.

Jakie są efekty kilogramowe u dziewczyn porównując z wagą z dnia 02.11.2018 (dzień zabiegu):

  • u Agaty z pomiaru analizy składu ciała z dnia 25.01.2019: – 10 kg,
  • u Ani z pomiaru analizy składu ciała z dnia 24.01.2019:    – 14 kg

 

Pracuję dalej z dziewczynami nad udoskonalaniem żywienia, wprowadzamy nowe potrawy i pozytywnie patrzymy w przyszłość! ;D
TRZYMAM MOCNO KCIUKI ZA KOLEJNE SUKCESY (nie tylko kilogramowe). 😉

mgr Izabela Nowak
Dietetyk Kliniczny

2 komentarze

  1. Beata 6 października 2019 Odpowiedz
    • spychalski 5 listopada 2019 Odpowiedz

Komentarze