Efekty odchudzania z balonem żołądkowym u mężczyzn na przykładzie Pacjenta.

Dziś, za zgodą Pacjenta, przygotowałam dla Was niezwykle obrazowe zestawienie przed-po.

Zapraszam do zapoznania się z przypadkiem naszego Pacjenta i efektem, który udało mu się wypracować podczas rocznej terapii z balonem żołądkowym.

OTO WYNIKI – analiza składu ciała  z dnia założenia balona, oraz analiza składu ciała w dniu wyjmowania balona.

Pomiar 1 – maj 2019

efekty odchudzania z balonem żołądkowym
 

 

Pomiar 2 – czerwiec 2020


 

OPIS PACJENTA:

Mężczyzna 49 lat, z otyłością I stopnia BMI= 34, 1, który ostatnimi czasy szczególnie  przytył po rzuceniu palenia. Przychodząc na pierwszą konsultację dietetyczną nie miał założonego  konkretnego celu kilogramowego, jego celem było ZMIENIĆ SWÓJ STYL ŻYCIA! Rok później możemy śmiało powiedzieć-UDAŁO SIĘ!

Balon żołądkowy był pomocny przede wszystkim w zmianie nawyków żywieniowych. Pacjent zaczął jeść regularnie, wyeliminował słodycze i zaczął przykładać większą wagę do tego, co je.

Śniadanie bez owsianki- nie może być!

Drugie śniadanie – obowiązkowo!

Obiad- urozmaicony i w odpowiednich porcjach,

Na kolację lekki posiłek np. twarożek, sałatka.

Regularne, zbilansowane posiłki były jedną ale nie jedyną zmianą wprowadzoną przez naszego dzielnego Pacjenta. 😉 Regularne treningi 3-4 x tygodniu.

To wszystko razem dało nam efekt –21,3 kilogramów w ciągu roku, spadek wagi ze 110 do 89 kg, przyrost ponad 5 kg masy mięśniowej i utrata blisko 20 kg tłuszczu to efekt rocznej zmiany stylu życia z balonem żołądkowym!

Porównując analizy składu ciała naszego pacjenta widzimy znaczny spadek tkanki tłuszczowej oraz poprawa ilości tkanki mięśniowej. Pan już nie wyobraża sobie wrócić do starych nawyków!

Bardzo gratulujemy sukcesu! Skuteczne odchudzanie z balonem żołądkowym, jak widzicie, jest możliwe, a to tylko jeden z naszych zadowolonych Pacjentów.

Komentarze