Czas na nowe! Czy Ania i Agata są gotowe, żeby podjąć treningi na Fit Fabric?

Kończymy etap wdrażania regularnej aktywności fizycznej u Ani i Agaty w Centrum Medycznym Avete.

Przechodziliśmy różne etapy i różne wyzwania, ale podsumowując można śmiało powiedzieć, że był to dobry i owocny czas. Na początku musieliśmy się wzajemnie poznać. My poznawaliśmy Dziewczyny, ich potrzeby, ambicje, przyzwyczajenia, możliwości i ograniczenia. Dziewczyny zaś poznały nas.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i tekst

Musieliśmy w tym czasie wspólnie dobrać formę aktywności do wspomnianych ograniczeń, możliwości i celów całego procesu. Początkowo wiele ćwiczeń upraszczaliśmy tak, aby były możliwe do wykonania, by po krótkim czasie stały się zupełnie proste i banalne. 😉
Był to czas adaptacji organizmu do ruchu. Objaśniając pokrótce, chodzi o aktywizację całego ciała począwszy od narządu ruchu czyli stawów, mięśni, układu nerwowego koordynującego pracę wspomnianych mięśni oraz układu krążenia, zaopatrującego oba wymienione układy we wszystko, co niezbędne do ich funkcjonowania. Do wysiłku należy też się zaadaptować psychicznie i nastawić się na ciężką pracę. Na szczęście tu poszło łatwo, bo dziewczyny nigdy nie stroniły od aktywności fizycznej i całość odbywała się w miłej atmosferze.

Kiedy wydawało nam się, że już jest z górki, a dziewczyny zaczęły korzystać ze swojej sprawności na co dzień, pojawiły się niewielkie kontuzje. Jedna z dziewczyn po zdobyciu łódzkich parkietów poczuła, że coś doskwiera jej w plecach. Druga zaś podkręciła sobie staw skokowy. Poświęciliśmy więc kilka sesji na zlikwidowanie następstw kontuzji i powrót na właściwe tory. Posiłkowaliśmy się przy tym terapią manualną, systemem do kriokompresji GameReady, stymulacją indukcyjną i kilkoma innymi narzędziami nowoczesnej fizjoterapii dostępnymi w Centrum Medycznym Avete. Jako dodatkowe bodźce zastosowaliśmy sesje w krikomorze (-140st C) oraz mechaniczny drenaż limfatyczny.

W miarę upływu czasu, dziewczyny nabrały pewności siebie, ćwiczenia wykonywały coraz bardziej poprawnie, więc nie pozostało nam nic innego, jak podkręcić intensywność wysiłku i zalecić trening w Fit Fabric.

Cieszy nas, że dziewczyny cały czas robią postępy na każdej płaszczyźnie. Same widzą, że te ćwiczenia, które na początku wydawały się niemożliwe do wykonania, teraz okazują się zupełnie proste. Tam, gdzie każde powtórzenie było walką, teraz zwiększamy liczbę powtórzeń, serii, blokujemy z innymi ćwiczeniami. Wzrosła także świadomość w zakresie treningu. W końcowym etapie prowadziliśmy samodzielny trening pod nadzorem – bezbłędnie dobrany przez dziewczyny.

Śmiało można powiedzieć, że dziewczyny są gotowe do zajęć na FitFabric! Chociaż trochę się tego boją…

Rekomendacje treningowe jakie otrzymały od nas Dziewczyny, oraz zajęcia polecane przez zespół fizjoterapeutów Avete, zarówno osobom z balonem żołądkowym, jak również tym, które w związku z nadprogramowymi kilogramami chcą rozpocząć aktywność fizyczną nie obciążając przy tym zbytnio organizmu to:

ABS

BPU

Zdrowy kręgosłup

Shape

Stretching

Salsation

Zumba

Fit Ball

Grafik zajęć w poszczególnych klubach Fit Fabric- www.fitfabric.pl

mgr Wojciech Gorgul
Fizjoterapeuta Centrum Medyczne Avete

Komentarze