Balon żołądkowy a alkohol – mgr Izabela Nowak dietetyk kliniczny

Dieta podczas odchudzania z balonem żołądkowym jest bardzo ważna. Dieta i aktywność fizyczna mają niebagatelny wpływ na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu.
Dietę dla Pacjentów odchudzających się z balonem żołądkowym dobieram indywidualnie biorąc pod uwagę potrzeby, rytm dnia, przyzwyczajenia takie jak choćby godziny pracy, poziom aktywności fizycznej, preferencje i umiejętności kulinarne.

Bardzo ważne jest również aby oprócz odpowiednio dobranej diety, pić odpowiednią ilość płynów. Szczególnie dobrze sprawdzą się woda niegazowana, herbaty, czy soki warzywne.

Pacjenci często pytają, co z alkoholem? Czy można pić alkohol podczas terapii balonem żołądkowym?

Jak przy każdej diecie odchudzającej, a dodatkowo z balonem żołądkowym należy unikać alkoholu. Można okazyjnie napić się lampki wina (150ml), najlepiej wytrawnego.

Wszyscy wiemy, że alkohol jest kaloryczny i dodatkowo nie zawiera żadnych pożytecznych wartości odżywczych, które warto wprowadzać do naszego organizmu. Nazywamy to pustymi kaloriami.

Co powoduje alkohol?

  1. Po wypiciu alkoholu spada nasze tempo przemiany materii NAWET O 30 %,
  2. Alkohol utrudnia rozbudowę mięśni,
  3. Alkohol osłabia też odporność – szczególnie w tych obecnych czasach,
  4. To prawda, że alkohol „wypłukuje” minerały i witaminy z organizmu,
  5. Może powodować problemy z żołądkiem i układem trawiennym (uszkodzenie śluzówki, zapalenia) – dlatego szczególnie należy o tym pamiętać mając balon żołądkowy,
  6. Utrudnia regenerację – nie wysypiamy się, później jesteśmy rozdrażnieni.

 

Balon żołądkowy a alkohol? Cóż, jako dietetyk i człowiek powiem Wam- wszystko w umiarze. 😉 Okazjonalna lampka wina jest OK, jednak przy diecie odchudzającej, również z balonem orbera365 polecam dodatkową szklankę wody lub herbaty. 😉

Pamiętajmy o konsekwencjach alkoholu, i tym, że najlepiej nawadniać swój organizm wodą?

Dbajmy o siebie, trzymajcie się zdrowo,

Izabela Nowak

dietetyk kliniczny

Komentarze