Jesień 2018 – podróże, zabiegi, wykłady

Tegoroczna jesień obfitowała w zawodowe podróże. Początek października – zapisany w kalendarzu jeszcze w zeszłym roku – Warsaw Live Endoscopy 2018. Niewątpliwie najważniejsze warsztaty endoskopowe w Polsce. Ponad 20 zabiegów transmitowanych na żywo. Michał Kamiński, Maciej Rupiński wraz z całym zespołem Kliniki Gastrologii CO w Warszawie jak zwykle przygotowali perfekcyjne wydarzenie. Miałem zaszczyt w nim uczestniczyć. Wykonywałem zabieg ESD guza odbytnicy (dwie godziny walki, ale na szczęście z powodzeniem :-). Dodatkowo asystowałem prof. Noriko Suzuki podczas zabiegu ESD przełyku. Noriko, przy swym nieprawdopodobnym kunszcie endoskopowym jest niesamowicie skromną i przemiłą osobą. Asystowanie jej było wielką przyjemnością! Michale, Maćku – szczere gratulacje. Mam nadzieję – do zobaczenia w przyszłym roku!

Połowa listopada zastała mnie w Wiśle, gdzie zostałem zaproszony na Katowickie Dni Endoskopowe. 43 edycja tego wydarzenia – wielkie tradycje corocznych spotkań na Śląsku. Dr Tomasz Marek czuwający nad wszystkim, od programu naukowego, do najdrobniejszych szczegółów organizacyjnych, sprawił, że atmosfera zjazdu była niezwykła. Kilkuset uczestników, kilkanaście godzin wykładów, wspaniały czas 🙂 Sobotni wieczór, już po zjeździe był równie zaskakujący – spotkanie zarządów sekcji endoskopowych towarzystw chirurgicznego i gastrologicznego: jak się okazuje niewiele nas dzieli, dużo więcej łączy 🙂

Tomku, bardzo dziękuję za zaproszenie. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej gościnności. Do zabaczenia na Śląsku w przyszłym roku!

Ostatni weekend listopada wiązał się z moim wyjazdem do Krakowa. Miałem zaszczyt wygłosić wykład w sesji State of Art na 12 Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii pt. „Dyssekcja zmian w odbytnicy i okrężnicy”. Progi Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego onieśmielają. Mimo nowoczesnego wnętrza, czuć w nim historię pokoleń znakomitych chirurgów szkoły krakowskiej. Organizatorzy dołożyli jednak wszelkich starań, żebyśmy czuli się jak u siebie. Bardzo dziękuję za zaproszenie – był to dla mnie zaszczyt.

 

Powiązane posty

Komentarze