Warsaw Live Endoscopy 2019

Za nami kolejna edycja WLE. Jak zwykle perfekcyjna organizacja oraz niesamowita atmosfera wśród ekspertów i uczestników. Powtórzę zdanie z zeszłego roku – zdecydowanie najlepsze warsztaty endoskopowe, w których uczestniczyłem.

W tym roku zostałem poproszony o wykonanie ESD nawrotowego polipa odbytnicy (rak śródśluzówkowy) – poszło nadspodziewanie łatwo – w przeciwieństwie do poprzednich edycji obyło się bez walki, spokojnie zdążyłem na przerwę lunchową 🙂
Dodatkowo miałem niezmierną przyjemność asystować profesorowi Andrzejowi Białkowi w jego niezmiernie trudnej resekcji guza podśluzówkowego przełyku. Andrzeju – wspaniała technika!
Na koniec pracowitego dnia na bloku asystowałem prof. Iizuce w jego ESD raka przełyku. Jak zwykle oglądając Japońskich ekspertów w akcji wszystko wydaje się takie proste 🙂

Podczas dwóch dni wykonano ponad 20 zabiegów endoskopowych. Obyło się bez powikłań. Wszystkie zabiegi skończyły się pomyślnie. Bycie częścią tego przedsięwzięcia było dla mnie wielkim przeżyciem.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Powiązane posty

Komentarze