Spotkanie ekspertów z ESG w Amsterdamie 05/2023

Maj upływa zdecydowanie pod znakiem podróży zawodowych. Po wykładzie w USA i szybkim szkoleniu z ESD w Sosnowcu w połowie maja udałem się do Amsterdamu na zaproszenie producenta sprzętu do endoskopowej gastroplastyki – firmy Apollo Surgery. Spotkanie to zaprojektowane jako wymiana doświadczeń ekspertów z całego Świata było niezwykle interesujące.

Cenne uwagi mojego mentora i głównego eksperta ESG – dr Manuela Galvao Neto, spotkanie z profesorem Aayedem Alqahtani z Arabii Saudyjskiej, który wykonał ponad 2000 zabiegów ESG, wymiana doświadczeń z moim kolegą z King’s College – prof. Bu Hayee – to wszystko sprawia, że moje operacje endoskopowej gastroplastyki, a także sposób prowadzenia pacjentów po endoskopowych zabiegach bariatrycznych będą tylko lepsze.

Przed nami nowe wyzwania. Firma Apollo Surgery połączyła się z Boston Scientific. Będzie inaczej. Czy lepiej? Musimy poczekać. Mam tylko nadzieję, że spotkania ekspertów ESG będą kontynuowane. Wymiana doświadczeń to jedyny sposób, żeby skutecznie pomagać pacjentom w walce z otyłością.

Cieszę się, że mogłem brać udział, jako jedyny lekarz z Polski w tym wydarzeniu. Dziękuję firmie Apollo Surgery oraz HammerMed Polska za zaproszenie.

Powiązane posty

Komentarze