Nowa edycja Pentax Forward Academy

Jest mi niezmiernie miło ponownie uczestniczyć jako ekspert w programie Pentax Forward Academy – ESD training curriculum.

Sześciomiesięczny program szkoleniowy dedykowany dla 15 lekarzy endoskopistów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki został opracowany wg standardów Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Gastrologicznej (ESGE). Pozwala on na naukę endoskopowego leczenia wczesnych postaci nowotworów. W planach dwa spotkania szkoleniowe (czerwiec i wrzesień) oraz transmisje zabiegów z ośrodków eksperckich, w tym ze szpitala Specjalistycznego w Brzezinach.

Eksperci programu Pentax Forward Academy: Amyn Haji – Dyrektor Medyczny, Szef Chirurgii Kolorektalnej i endoskopii zabiegowej Szpitala King’s w Londynie; Arjun Koch – kierownik zakładu endoskopiii szpitala Erasmus w Rotterdamie, jeden z głównych ekspertów ESD w przełyku w Europie; Michael Haefner – wszechstronny endoskopista, kierownik endoskopii szpitala uniwersyteckiego w Bolzano, a obecnie wdrażający procedurę dyssekcji w jednym ze szwajcarski kantonów; Jeremie Jacques i Mathieu Pioche – profesorowie medycyny z Limoges i Lyonu, osoby z największym doświadczeniem w ESD we Francji.

Jestem dumny, że ponownie znalazłem się w tym znamienitym gronie. Do zobaczenia w czerwcu w Hamburgu. Mam nadzieję, że jak co roku w gronie stypendystów programu znajdzie się lekarz z Polski. Trzymam kciuki za rekrutację 🙂

Powiązane posty

Komentarze